Aktualnościlista aktualności

Badmintonowych AMP-ów dzień pierwszy…

ikona_www_azs_krakowZa nami pierwszy dzień zmagań finałowych zawodów Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Dzień długi po każdy zespół miał do rozegrania trzy mecze grupowe a bezpośrednio po nich mecze ćwierćfinałowe i o miejsca 9-12.

W grupie A już w pierwszym meczy gospodarze z AGH podejmowali Politechnikę Białostocką. W meczu padł wynik 7:0 dla Politechniki bo już na wstępie trener Hodur dał pograć zmiennikom a siły podstawowych zawodników oszczędzał na kolejne mecze. Ta taktyka dobrze się sprawdziła bo w kolejnym meczu AGH 6:1 pokonało Warszawski Uniwersytet Medyczny a następnie również 6:1 Uniwersytet Wrocławski. W pozostałych spotkaniach tej grupy Politechnika Białostocka najpierw pokonała 6:1 Uniwersytet Wrocławski a następnie 7:0 Warszawski Uniwersytet Medyczny. Zwycięstwo WUM 4:3 z Uniwersytetem Wrocławskim zadecydowało, że WUM zagra o miejsca 9-12 a Uniwersytet Wrocławski został sklasyfikowany na miejscach 13-16.

W grupie B w pierwszej serii spotkań Politechnika Wrocławska gładko 7:0 pokonała Politechnikę Śląską Gliwice a po bardzo zaciętym spotkaniu Politechnika Gdańska uległa 3:4 Politechnice Warszawskiej. W kolejnej rundzie pasjonujące spotkanie zakończone wynikiem 3:4 stoczyły Politechnika Wrocławska i Politechnika Gdańska. Planowo swoje spotkanie 5:2 wygrała Politechnika Warszawska z Politechniką Śląską. Podobnie w kolejnej rundzie Politechnika Gdańska 5:2 pokonała Politechnikę Śląską, która zajęła czwarte miejsce w grupie. O losach awansu do ćwierćfinału zadecydował mecz Politechniki Wrocławskiej i Warszawskiej w której o jeden mały punkcik lesi byli badmintoniści z Warszawy (3:4).

Grupa C nazwana przez wszystkich grupą „śmierci” to rywalizacja dwóch AWF-ów z Warszawy i Wrocławia oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Nieco na „pożarcie” była ekipa Uniwersytetu Jagiellońskiego a wyniki 0:7 z AWF Warszawa, 1:6 z UW i 0:7 AWF Wrocław mówią same za siebie. Bardzo zacięte były pozostałe spotkania bo wszystkie kończyły się wynikiem 4:3. Najpierw AWF Wrocław wygrał z UW. Następnie w starciu AWF-ów lepsi okazali się warszawiacy. Decydującym spotkaniem było ostatnie w którym stołeczny AWF pokonał UW i to zadecydowało, że w walce o strefę medalową wystąpiły dwa AWF-y.

W grupie D zdecydowanym faworytem był Uniwersytet Opolski. Najpierw 7:0 wygrał z KUL, następnie 5:2 z UAM i ostatecznie 6:1 z Uniwersytetem Medycznym z Łodzi i zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Najsłabszym zespołem w tej grupie byli medycy z Łodzi, choć jak powiedzieli po zakończeniu turnieju sam awans do ogólnopolskiego finału był sukcesem. Oprócz w/w porażki z Uniwersytetem Opolskim 2:5 przegrali z UAM jaki i KUL. O awansie do najlepszej ósemki zadecydowało bezpośrednie spotkanie dwóch uniwersytetów w którym minimalnie KUL był lepszy (zwycięstwo 4:3).

Ćwierćfinałowe pary skojarzyły rozgrywki grupowe i schemat rozgrywania turnieju: Uniwersytet Opolski – AGH, Politechnika Białostocka – KUL, AWF Warszawa – Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska – AWF Wrocław.

W pierwszej parze bardzo szybkie zwycięstwo odniósł zespół Uniwersytetu Opolskiego, choć bardzo ciekawy pojedynek w singlu stoczyli Mateusz Dubowski (UO) i Tomasz Tomża (AGH). Bardziej zacięte spotkanie było w parze AWF Warszawa – Politechnika Gdańska choć zakończyło się również wynikiem 4:0. Politechnika Białostocka oddała KUL-owi jeden mecz podobnie jak Politechnice Warszawskiej AWF Wrocław. Oba te spotkania zakończyły się wynikami 4:1 co oznacza, że w półfinałach powalczą Politechnika Białostocka – AWF Warszawa i AWF Wrocław z Uniwersytetem Opolskim. Wielkim nieobecnym w tej fazie jest zeszłoroczny srebrny medalista – Uniwersytet Warszawski, któremu pozostała walka o brązowy medal w typie Uniwersytetów. O medal srebrny w typie uczelni technicznych powalczą przegrani z ćwierćfinałów (PG, PW i AGH).

W grupie zespołów grających o miejsca 9-12 w pierwszej rundzie Uniwersytet Warszawski pokonał 6:1 Politechnikę Wrocławską a Warszawski Uniwersytet Medyczny pokonał 4:3 UAM.

Autor: Marek Szlachta

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy