Aktualnościlista aktualności

Sukcesy krakowskich narciarzy…

slider_strona_WWAkademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim za nami. Największa impreza narciarska w Polsce była areną sukcesów krakowskich narciarzy.

W pierwszym dniu rywalizowano w slalomie gigancie. Ze względu na trudne warunki pogodowe rozegrano jeden przejazd eliminacyjny i jeden finałowy. Wśród Pań najlepsza była Agnieszka Gąsienica-Gładczan (AWF Katowice) ale na 6 pozycji uplasowała się Aleksandra Malinowska (UJ Kraków) – złoty medal w typie Uniwersytety, 8 była Maria Leonowicz (UP Kraków) – złoto w typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych, 10 Aleksandra Krawczyk (UJ) – srebro UNI, 16 Magdalena Niewiadoma (UEK Kraków) – srebro USP, 17 Anna Wójciak – brąz USP. W pierwszej trzydziestce uplasowały się jeszcze Dominika Biegun (UJ) – 18, Martyna Krawiec (AGH) – 21, Anna Pokorny (UEK) – 22, Agnieszka Kopeć (UEK) i Martyna Białek (CM UJ) – 25,Katarzyna Solecka (CM UJ) – 27, Anna Wróbel (UJ) – 29 i Anna Kołosińska (UP) – 30.

Rewelacyjną formę w slalomie gigancie w tym sezonie potwierdził Szymon Mitan (AGH) wygrywając złoty medal w klasyfikacji generalnej i typu uczelni technicznych. 12 miejsce zajął Paweł Starzyk (AWF), 13 miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w typie UTE zajął Paweł Jaksina (AGH), 14 miejsce zajął Piotr Oramus a 25 Piotr Słomiński (AWF).

W podzielonej na dwa dni rywalizacji w slalomie wśród Pań najlepsza była Anna Berezik a tuż za podium w klasyfikacji generalnej uplasowała się Aleksandra Malinowska (UJ). Na pocieszenie zdobyła złoty medal w typie Uniwersytety. Tuż za Olą uplasowała się Maria Leonowicz (UP) – złoto w typie USP, 8 była Magdalena Niewiadoma (UEK) – srebro USP, 11 Klaudia Przybyła (AWF), 16 Martyna Białek (CM UJ), 18 Aleksandra Krawczyk (UJ), 21 Martyna Krawiec (AGH) i Dominika Biegun (UJ), 23 Weronika Wołczańska (AWF), 24 Dorota Długosz (CM UJ), 26 Agnieszka Kopeć (UEK) – brąz USP, 28 Kinga Gibiec (PK) i 29 Ewa Magdziarz (PK).

Dobre indywidualne starty przełożyły się na sukces drużynowy. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński a trzecie Uniwersytet Ekonomiczny. Obie reprezentacje zdobyły też złote medale drużynowe w typach swoich uczelni. Politechnika Krakowska zajmując 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła brązowy medal w typie Uczelni Technicznych tuż przed Akademią Górniczo-Hutniczą. 9 miejsce zajęła Akademia Wychowania Fizycznego, 11 miejsce w generalce i srebro w USP zdobył Uniwersytet Pedagogiczny, 20 w generalce Collegium Medicum UJ a 26 Uniwersytet Rolniczy.

W slalomie najwyżej sklasyfikowany został Paweł Starzyk (AWF) – 5 ale z medali w typach swoich uczelni cieszyli się Piotr Oramus (UEK) – 6 i złoto, Szymon Mitan (AGH) – 8 i złoto, Kamil Krawczyk (AGH) – 9 i srebro, Adam Krawczyk (AGH) – 10 i brąz. W pierwszej trzydziestce znaleźli się jeszcze: 11 – Paweł Jaksina (AGH), 19 – Piotr Pyjas (UEK), 21 – Piotr Palichleb (UEK), 23 – Adam Broekere (UEK), 30 – Grzegorz Zaręba (PK).

Najlepszą drużynowo ekipą okazała się podobnie jak u Pań Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na drugiej pozycji uplasowała się Akademia Górniczo-Hutnicza zdobywając równocześnie złoty medal w typie Uczelni Technicznych a na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i pierwszej w typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych uplasował się Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Politechnika Krakowska zajęła 5 miejsce w generalce i drugie w typie uczelni technicznych. na 9 pozycji w klasyfikacji generalnej uplasowała się Akademia Wychowania Fizycznego, 22 był Uniwersytet Jagielloński, 26 Uniwersytet Rolniczy, 28 Collegium Medicum UJ.

autor: Marek Szlachta