Aktualnościlista aktualności

Derbowe zwycięstwo na początek sezonu…

ikona_kosz_agh_2

Koszykarze AZS AGH zainaugurowali sezon, pokonując na własnym parkiecie Wisłę Kraków 83:70. Obie ekipy pokazały kawał dobrego „basketu”. Do połowy III kwarty wynik oscylował w graniach remisu, a dopiero wtedy drużyna AZS „odskoczyła” Białej Gwieździe na kilka, acz znaczących oczek.

Wypracowanej przewagi podopieczni Wojciecha Bychawskiego nie oddali już do końca. W ostatniej ćwiartce na tablicy widniało nawet 76:59. Wtedy to zespół z Reymonta ratował się naciskiem na całym boisku, co jednak nie wybiło Akademików z rytmu, w jaki wskoczyli podczas III kwarty (wygranej dość sporo, 21:9).

Rewelacyjne zawody zagrał Tomek Zych, gromadząc na swoim koncie 34 oczka, 9 asyst i 5 zbiórek (eval 36!) . Piękne akcje w duecie z Tomkiem prezentował Kamil Kamecki, zdobywca double-double (10 oczek i 11 desek). 17 punktów, a w tym 3 trójki, zanotował waleczny Tomek Orlicki. Zaś Damian Kalinowski zdobył 15 oczek i 5 zbiórek.

Cała meczowa dwunastka zameldowała się na parkiecie, a swój debiut w II lidze zaliczył najmłodszy zawodnik AZS AGH, Maciej Koperski.

Kolejne spotkanie za tydzień w Lublinie, a za dwa tygodnie AZS AGH Alstom podejmuje u siebie beniaminka, MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl, którego to w ubiegłym sezonie w walce o awans zasiliło trzech koszykarzy AZS AGH – Damian Kalinowski, Bartek Podworski oraz Andrzej Urban. Będzie się działo!

redakcja: Marek Szlachta