Aktualnościlista aktualności

Badmintoniści AZS AGH z brązowym medalem…

badminton_500

Na rozgrywanym w sobotę turnieju finałowym 40. Polak Meble Drużynowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie badmintoniści AZS AGH Kraków pokonali AZS UWM Olsztyn 4:2 i zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski. Aby wyłonić medalistę potrzebne było rozegranie wszystkich sześciu pojedynków. Emocje sięgnęły zenitu gdy tablica wyników pokazywała 2:2 a na korcie znajdowały się miksty Piotr Kowenicki z Magdaleną Jaworek po stronie AZS UWM Olsztyn i Barbara Kulanty z Damianem Pławeckim po stronie AZS AGH Kraków. Po wygranym pierwszym secie przez Magdę i Piotra 21: 19, emocje w drugim były jeszcze większe. Przy stanie 20:20 obie pary stanęły na najwyższym poziomie możliwości na zmianę wychodząc na prowadzenie. Olsztynianie nie wykorzystali lotek meczowych, które wydawałyby się formalnością. Zawodnicy z Krakowa popisywali się coraz lepszą obroną i to ich doświadczenie dało im zwycięstwo w tym secie 29:27. Magda i Piotr mimo porażki w drugim secie bardzo szybko się pozbierali i to oni
prowadzili w przerwie trzeciego seta 11:8. Jednak po zmianie stron doświadczeni zawodnicy z Krakowa przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie 20:17 mając 3 lotki meczowe. To jednak nie był koniec, gdyż zawodnicy z Olsztyna zebrali się na ostatni zryw. Bardzo dobra zagrywka Magdaleny Jaworek pozwoliła im zminimalizować przewagę do stanu 20:19, jednak to Krakowianie wykorzystali swoją trzecią lotkę meczową i cieszyli się z wygranego seta i pojedynku 19:21, 29:27, 21:19.
Przy stanie 3:2 dla AZS AGH Kraków na kort wyszli singliści Hubert Pączek z AGH i Lech Dryżałowski z UWM. Mecz wyrównany, jednak w miarę upływu czasu zaznaczała się przewaga doświadczonego Huberta (aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski), którego wygrana dała zwycięstwo jego drużynie 4:2 i brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Dla zespołu AZS AGH był to kolejny medal w prawie 30-letniej historii występów w ekstraklasie. Zespół w rozgrywkach w tym sezonie występował w składzie:
– Barbara Kulanty, Katarzyna Wójcik, Dominika Guzik-Pułchowska, Patrycja Szerszeń, Marta Pękala i Dominika Pyrc,
– Hubert Pączek, Dariusz Janik, Damian Pławecki, Kornel Apostolik, Mariusz Kabat, Marcin Kalitka, Zbigniew Jasiulewicz,
– trener: Krzysztof Hodur, kierownik drużyny: Maciej Piekło.