Aktualnościlista aktualności

AZS UJ ze srebrnym medalem…

017-640x360Przez sobotę i niedziele w Poznaniu rozgrywany był Final Four Ekstraligi futsalu kobiet. Oprócz gospodyń AZS UAM Poznań, które w 1/4 wyeliminowały AZS UŚ Katowice w decydujących meczach grali także Gol Częstochowa (pokonał AZS AWF Warszawa), Rolnik Głogówek (pokonał Kotwicę Kórnik) oraz AZS UJ Kraków (pokonał AZS UW Warszawski). Tytułu bronił AZS UJ Kraków, futsalowy mistrz kraju z dwóch ostatnich lat.

W sobotę rozegrane zostały mecze półfinałowe. AZS UAM Poznań pokonał Rolnika Głogówek 5:2. Następnie AZS UJ Kraków zwyciężył z Golem Częstochowa 7:3. Do finału zgodnie z przewidywaniami zakwalifikował się więc broniący mistrzostwa AZS UJ Kraków oraz UAM który przed tygodniem został Akademickim mistrzem Polski w futsalu.

Pierwszym meczem decydującym o zdobyciu medalu było starcie o 3. miejsce. Gol Częstochowa pokonał LKS Strzelec/Rolnik Gorzyczki Głogówek 3:1 i zdobył swój… dziewiąty medal w Ekstralidze futsalu (dotychczas każdy sezon Gol kończył na podium).

W wielkim finale emocji nie zabrakło. Pierwsza połowa była bezbramkowa. Następnie pierwszego gola strzeliła Alicja Zając z Poznania lecz niedługo później wyrównała Anna Zapała. W końcówce gdy wiadomo było już że o mistrzostwie zadecyduje tylko jedna bramka na listę strzelczyń wpisała się Monika Marczak w 37. minucie. Jagiellonki które w całym sezonie jako jedyna drużyna w lidze nie przegrały żadnego meczu postawiły wszystko na jedną kartę ale zabrakło im szczęścia i przede wszystkim czasu aby odwrócić losy meczu.

Dwuletnia dominacja krakowskiego zespołu została całkowicie przerwana. Rok temu to właśnie AZS UJ Kraków został podwójnym futsalowym mistrzem kraju – w Ekstralidze i w Akademickich Mistrzostwach Polski. Teraz oba trofea przejął AZS UAM Poznań, prowadzony przez selekcjonera futsalowej reprezentacji Pań – Wojciecha Weissa.

Po finale odbyła się ceremonia nagrodzenia wszystkich czterech uczestników rozgrywanego po raz pierwszy Final Toru Ekstraligi. Najlepszą zawodniczką wybrana została Monika Marczak z AZS UAM Poznań, tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Karolina Klabis z Krakowa, zaś królową strzelczyń całego sezonu została Ilona Sotor z Głogówka.