Aktualnościlista aktualności

3:1 na zakończenie…

3:1 to nie wynik meczu piłkarskiego, ale stosunek zwycięstw drużyn polskich do stosunku zwycięstw drużyn ukraińskich w dzisiejszych meczach finałowych StudentEuro 2013. Finałowe mecze rozegrano na płycie głównej stadionu Hutnika Kraków oraz na stadionie przy ul. Zarzecze 124a.

W meczu o 3 miejsce wśród Pań spotkały się zespoły AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas. Podobnie jak w meczu grupowym lepszy okazał się AZS UJ wygrywając 9:0. W spotkaniu o 3 miejsce w turnieju Panów AZS Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński podjęło National Pedagogical University named after M.P.Dragomanov. Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg. Najpierw na prowadzenie wyszli zawodnicy CM by później stracić prowadzenie. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne w których sensacyjnie 5:4 wygrał zespół AZS CM UJ.

W spotkaniach finałowych najpierw na murawę wybiegły Panie. AZS Częstochowa jako gospodarz podejmował National University of Tax Service of Ukraine. Przez pierwszą połowę lepsze wrażenie sprawiały zawodniczki ukraińskie jednakże do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0. Po przerwie zmobilizowane zawodniczki AZS Częstochowa poprawiły grę i strzelając dwa gole doprowadziły do szczęśliwego zakończenia meczu. W spotkaniu finałowym mężczyzn AZS Juniorzy Kraków podjęli National University of Tax Service of Ukraine. Choć Polacy walczyli ambitnie to od 20 minuty zawodnicy ukraińscy byli coraz bardziej groźni. Strzelając 7 bramek kontrolowali wynik przez całe spotkanie. AZS Juniorzy strzelili tylko jedną bramkę w 24 minucie i to było tyle na ile było ich stać.

Po zakończonych spotkaniach wręczono pamiątkowe puchary i medale. Ceremonię uświetnili: Prorektor UJ prof. Maria Flis, Kwestor UJ mgr Teresa Kapcia, Prodziekan Wydziału Historii prof. Stanisław Sroka oraz w roliu gospodarza Prezes Akademickiego Związku Sportowego prof. Marek Rocki. W dekoracjach medalowych ze strony ukraińskiej pomagała Pani Rektor Anna Suslovec.

Tak zakończył się kolejny turniej StudentEuro 2013…