Aktualnościlista aktualności

Zapraszamy do Wilkas…

ikona_Wilkasy_2014

Akademicki Związek Sportowy Kraków zaprasza serdecznie do udziału w I Polsko-Ukraińskim Studenckim Festiwalu Sportowym, który odbędzie się w dniach 15-21 września 2014 roku w Wilkasach.
Kilkunastoletnia współpraca polskiej i ukraińskiej federacji sportu studenckiego zaowocowała nowym tym nowym projektem. Do imprezy dochodzi na skutek skomplikowanej sytuacji politycznej na Ukrainie i związanej z tym koniecznością odwołania XI Festiwalu Siatkówki Studenckiej oraz V StudentEuro , czyli turnieju drużyn akademickich w piłkę nożną. Festiwal siatkarski i turniej piłkarski rok w rok rozgrywane są raz w Polsce, raz na Ukrainie i tym razem miało do nich dojść w Iwano-Frankowsku i Lwowie.
Zamiast tego nastąpi połączenie i rozbudowanie obu imprez w ramach multidyscyplinarnego festiwalu. Weźmie w nim udział sześć polskich i sześć ukraińskich uczelni w składach mieszanych (łącznie 300 osób), które prócz siatkówki i piłki nożnej będą rywalizować także w koszykówce, lekkiej atletyce, tenisie, wyścigach kajakowych i być może innych formach aktywności. Festiwalowa forma pozwoli potraktować rozgrywki z lekkim przymrużeniem oka, włączając do sportowej rywalizacji także akcenty kulturalne i rozrywkowe. Będzie to także świetna okazja do polsko-ukraińskiej integracji studenckiej, odnowienia partnerstwa między uczelniami obydwu krajów i rozmów o ich przyszłości.
Do festiwalu może dojść dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zaangażowania Akademickiego Związku Sportowego, którego Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Wilkasach będzie gościł jego uczestników.
Według pierwszych zgłoszeń stronę ukraińską będą reprezentować: Politechnika Kijowska, Uniwersytet Pedagogiczny im. Dragomanowa w Kijowie, Lwowski Uniwersytet im. Franka, Uniwersytet im. Fedkowycza z Czerniowców, Uniwersytet Górniczy z Dniepropietrowska, Techniczny Uniwersytet Nafty i Gazu z Iwano-Frankowska. Do reprezentowania Polski zgłosiły się reprezentacje: Uniwersytetu Śląskiego Katowice, Politechniki Opolskiej, UT-H Radom, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Łódzkiej i AZS Kraków.

Jeśli lubisz się dobrze bawić, chcesz poznać zwyczaje AZS, uczestniczyć w wymianie doświadczeń
a przy tym jesteś sportowcem-studentem (niekoniecznie wyczynowym) lub właśnie przyjętym na dowolną Uczelnie w województwie małopolskim zapraszamy do reprezentowania barw AZS Kraków na festiwalu. Koszt całotygodniowej zabawy to tylko 150 zł (resztę dopłaca AZS Kraków i MNiSzW) plus dojazd. Już teraz wypełnij ankietę i wyślij swoje zgłoszenie na adres marek.szlachta@azs.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia w Wilkasach!!!

DRUK ZGŁOSZENIA

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy