Aktualnościlista aktualności

Za nami…

V Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku za nami. Trzydniowa impreza odbyła się w Warszawie i trzeba przyznać, że poziom organizacyjny był na najwyższym „levelu…”. Gościnne obiekty UW, SGGW i Gimnazjum nr 16 były areną zmagań prawie 600 uczestników z całej Polski. Na tle całej Polski reprezentacja województwa małopolskiego, a właściwie to Krakowa odnotowała najlepszy start w historii. Czwarte miejsce i tylko 3 punkty za reprezentacją Katowic. Na ten bardzo dobry wynik wpływ na pewno miały dwa czynniki. Po pierwsze rewelacyjne starty dyscyplin drużynowych oraz brak bardzo zawsze mocnej reprezentacji Gdańska…

Należy podkreślić, że największym sukcesem był złoty medal futsalistów – AZS AWF Kraków. Po pokonaniu w półfinale w karnych 3:2 (w meczu 1:1) reprezentacji gospodarzy z Warszawy w finale nasza drużyna nie dała szans Katowicom i wygrała 5:2.

Nerwowe były spotkania siatkarek i siatkarzy (którzy każdy mecz kończyli wynikiem 2:1). Brązowe medale zdobyte przez obydwie reprezentacje są bardzo dobrymi miejscami choć wydaje się, że siatkarki mogły być wyżej. Szkoda pierwszego seta meczu półfinałowego w którym prowadziły 14:13 (miały piłkę setową) ale przez drobne błędy przegrały 14:16. To chyba zaważyła na porażkę w całym meczu 1:2.

Największą niespodziankę sprawiły jednak koszykarki AZS UEK, które niespodziewanie wywalczyły brązowy medal pokonując w decydującym meczu Łódź 37:12.

Dla wszystkich medalistów należą się duże gratulacje. Mamy nadzieję, że za rok ich następcy również powalczą…:)

igrzyska_pierwszego_roku_small

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy