Aktualnościlista aktualności

Udany dzień…

plakat-igrzyska-2016-www

Bardzo dobrze reprezentanci Krakowa (Małopolski) rozpoczęli start w VII Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, który odbywa się w Katowicach

Już pierwszego dnia nasi pierwszoroczniacy zdobyli 11 medali indywidualnych. Jako pierwsze rozgrywane były zawody pływackie. Przyniosły nam sporo emocji, bo z medalu i to złotego cieszyliśmy się w pierwszej konkurencji. Na 50 metrów stylem dowolnym wygrał Wiktoria Musik (AWF). Nie minęła chwila a na 50 metrów stylem klasycznym srebro wywalczyła Urszula Michalczyk a brąz Magdalena Bazyl (obie AGH). Kolejna konkurencja kobieca i złoto zdobyła Martyna Żarłok (AGH). W ostatnim dystansie (50 metrów motylkiem) drugi medal (srebrny) zdobyła Wiktoria Musi a honor Panów obronił Józef Tombarkiewicz (AGH), który zdobył srebrny medal.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne emocje były związane z tenisem stołowym. Tam reprezentowały nas niestety tylko Panie. Bardzo dobrze zaprezentowała się Martyna Zygadło (UJ), która doszła aż do finału w którym prowadziła 2:0 by ostatecznie przegrać 2:3. w meczu o srebro porażka 2:3 zadecydowała, że z brązowym medalem wróci do Krakowa. Druga nasz zawodniczka Karolina Sieruga została sklasyfikowana na miejscach 9-12.

Mocną krakowską dyscypliną był zawsze ergometr wioślarski. Nie inaczej było tym razem. Brązowy medal wywalczyła Klaudia Sachmerda (AGH) w KA. W wadze lekkiej mężczyzn pasjonujący wyścig stoczyli reprezentanci UJ z reprezentantami Warszawy. Ostatecznie Arkadiusz Babecki zdobył srebro a Grzegorz Kasparek brąz. W wadze normalnej o zwycięstwie miał zdecydować ostatni bieg. Z czasów eliminacji wynikał, że spore szanse na zwycięstwo ma Kacper Jarzębowski (AGH). W decydującym biegu o 0,8 sekundy wyprzedził Piotra Klecha z WAT i zdobył złoty medal.

Dobre straty indywidualne przełożyły się na wygranie klasyfikacji drużynowej w pływaniu kobiet, drugim miejscu w ergometrze wioślarskim mężczyzn i trzecich pozycjach w ergometrze kobiet i pływaniu mężczyzn. W klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu nasi reprezentanci zdobyli 33 punkty przegrywając z Warszawą (40) i Katowicami (41).

Autor: Marek Szlachta – AZS ZG