Aktualnościlista aktualności

Sukcesy KS AZS AWF Kraków…

wi_mps4Z sześcioma medalami wracają wioślarze AZS AWF Kraków z Mistrzostw Polski Seniorów w Poznaniu.

Złote medale zdobyły Maria Springwald i Katarzyna Wełna w dwójce podwójnej kobiet. Dziewczyny od samego początku prowadziły w biegu i na metę dopłynęły ze sporą przewagą nad rywalkami. Drugie złoto wywalczyła czwórka podwójna w składzie Springwald, Wełna, Karolina Smyrak i Julia Styła. Krakowianki pokonały osadę WTW Warszawa w składzie której wiosłowała Joanna Leszczyńska (Partnerka Marii z olimpijskiej czwórki). Na trzeciej pozycji finiszowała osada Posnani Poznań. Srebrny medal zdobyła dwójka bez sternika wagi lekkiej Michał Myszka i Arkadiusz Babecki. Brązowy dwójka bez sterniczki kobiet Julia Styła i Karolina Smyrak. Brązowy czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn: Myszka, Babecki, Dominik Wyrobisz i Grzegorz Kasparek. Brązowy ósemka kobiet: Wełna, Smyrak, Styła, Springwald, Pasternak Magdalena, Wolna Maria, Stachak Monika, Supińska Patrycja sterniczka: Anna Banyś.
wi_mps3

W klasyfikacji klubowej kobiet AZS AWF Kraków zajął III miejsce, a w klasyfikacji ogólnej 4. Wygrało Lotto Bydgostia przed AZS AWFiS Gdańsk i AZS AWF Warszawa. Był to przedostatni start w tym sezonie. Za trzy tygodnie czekają nas regaty jesienne, gdzie zawodnicy będą startować w jedynkach i dwójkach bez sterniczki.
wi_mps2

Równocześnie w Hamburgu rozgrywane były regaty Baltic Cup w których startowała reprezentacja juniorów. Bardzo dobry występ zaliczyły tam reprezentantki AZS AWF Kraków Sara Bugajska i Barbara Wojtarowicz. W pierwszym dniu regat startowały w czwórce bez sterniczki kobiet (wraz z Pauliną Grzellą i Joanną Kocikowską) zdobywając złoty medal. Pierwszego dnia regaty rozgrywane były na tradycyjnym dystansie 2000 m. Drugi medal na tym samym dystansie dorzuciła dwójka podwójna juniorów. W drugim dniu regaty rozgrywane były na dystansie 500m. Bugajska i Wojtarowicz starowały w dwójce bez sterniczki zdobywając srebrny medal. Trzeci reprezentant AZS AWF Kraków – Krzystof Kasparek startował w czwórce podwójnej, która w sprinterskim wyścigu zajęła I miejsce.

źródło: www.azs-awf.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy