Aktualnościlista aktualności

StudentEuro 2013…

Od 19 do 23 czerwca 2013 r. w Krakowie odbędzie się czwarta edycja Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich, określanego popularnie jako STUDENTEURO.

Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej STUDENTEURO to inicjatywa, która narodziła się w środowiskach szkół wyższych Polski i Ukrainy w trakcie przygotowań tych krajów do Finałów Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Głównym organizatorem turnieju po stronie ukraińskiej jest Komitet Wychowania Fizycznego i Sportu przy Ministerstwie Oświaty i Nauki Ukrainy, zaś po stronie polskiej Akademicki Związek Sportowy – Zarząd Główny w Warszawie. W roku 2010 odbyła się pierwsza edycji turnieju we Lwowie, Doniecku, Charkowie i Kijowie, druga edycja odbyła się w Polsce w miastach EURO (Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa). Trzecia edycja odbyła się w październiku 2012 r. w Kijowie. Turniej STUDENTEURO był preludium do EURO 2012 (UEFA), a w obecnym czasie pełni rolę promocji przez sport uczelni obu krajów a także utrzymywania akademickich kontaktów środowiska akademickich Polski i Ukrainy.

Organizację czwartej edycji turnieju powierzono Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Turniej odbędzie się na obiektach sportowych Krakowa: Centrum Rozwoju Com-Com Zone (ul. Ptaszyckiego 6 i Stadion Miejski Hutnik Kraków ul. Ptaszyckiego 4).

Trzecią edycję Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich STUDENTEURO 2012 wygrała drużyna Narodowego Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy. W meczu finałowym pokonała drużynę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 3:0.

Mistrzem turnieju 2010 r. został Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Dragomanowa, a zwycięzcą turnieju 2011 r. – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

PROGRAM TURNIEJU

PLAN GIER

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy