Aktualnościlista aktualności

Referendum już w niedzielę…

W najbliższą niedzielę w Krakowie odbędzie się referendum lokalne w sprawie m. in. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w roku 2022. Poniżej prezentujemy list otwarty Prezesa AZS Kraków do mieszkańców Krakowa.

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Królewskiego Miasta Krakowa

Za kilka dni w Krakowie odbędzie się referendum lokalne w którym jednym z pytań będzie: „Czy jesteś za organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Krakowie?”. Przed każdym z nas stoi zadanie odpowiedzieć na to pytanie. Wierzę, że jak największa liczba Krakowian wyrazi swoje zdanie na ten temat.

Jako Prezes jednej z najstarszych organizacji sportowych w Krakowie ze swoją stupięcioletnią tradycją pragnę gorąco poprzeć ideę organizacji ZIO w Krakowie i całym regionie. Podejmując decyzję o przystąpieniu do procesu aplikacyjnego Miasto Kraków otrzymało wsparcie rządów Polski i Słowacji, Polskiego i Słowackiego Komitetu Olimpijskiego, województwa małopolskiego, gmin i powiatów naszego województwa.

Wraz ze współpracownikami jestem przekonany, że organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich będzie impulsem dla rozwoju naszego miasta i regionu, szansą na przyciągnięcie do Krakowa i Małopolski funduszy na inwestycje finansowane z budżetu centralnego takich jak m. in. budowa bezpiecznego i szybkiego, dwupasmowego połączenia drogowego
z zimową stolicą Polski jaką winno być Zakopane.

Organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich to także szansa na rozwój sportowy małopolski. Nie można nie zauważyć, że Akademicki Związek Sportowy zrzeszający w Polsce ok. 43 000 studentów-sportowców w tym blisko 5000 w województwie małopolskim jest organizacją dostarczającą co cztery lata 30 % reprezentantów na kolejnych igrzyskach. Umożliwienie startu we własnym kraju da impuls do jeszcze bardziej wytężonej pracy a co za tym idzie sukcesów na arenie sportowej.

Niech zatem konsultacje społeczne zakończą się demokratycznym głosowaniem wszystkich zainteresowanych tak, aby zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy Igrzysk mogli wyrazić swoje zdanie podczas referendum.

Lech Pankiewicz
Prezes Akademickiego Związku Sportowego Kraków

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy