Aktualnościlista aktualności

Pucharowo…

Przerwę w ligowych rozgrywkach spowodowaną meczami Reprezentacji Polski, drużyna Jagiellonek wykorzystała na rozegranie meczu w ramach rozgrywek Pucharu Polski. 14 września 2014r. Krakowianki wybrały się na mecz do Ostrowska, gdzie gospodarzami spotkania były zawodniczki KS RYSY Bukowina Tatrzańska.

Od samego początku spotkania drużyna gości dyktowała warunki gry na boisku, co udokumentowała już 5 minut po pierwszym gwizdku sędziego Natalia Sitarz, otwierając wynik spotkania po podaniu Moniki Markiewicz. Po kolejnych 10 minutach ta sama zawodniczka po zagraniu z rzutu rożnego Angeliki Biskup podwyższyła wynik na 0:2.

Jagiellonki nieustannie atakowały lecz skuteczność tego dnia nie była ich najmocniejszą stroną. Drużyna KS Rysy od czasu do czasu próbowała kontratakami zagrozić przyjezdnym, ale poza jednym strzałem z rzutu wolnego w poprzeczkę praktycznie przez całe spotkanie nie stworzyła realnego zagrożenia pod bramką Jagiellonek.

W 30. minucie Kinga Wilk obsłużyła podaniem w polu karnym Małgorzatę Bartosiewicz, a ta strzałem z woleja podwyższyła rezultat na 0:3. Drużyna AZS UJ nieustannie atakowała, czego skutkiem był zdobyty w ostatniej minucie pierwszej połowy gol: znów podanie od kapitan przyjezdnych – Kingi Wilk(tym razem z rzutu wolnego) i Justyna Maziarz w sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce. Do przerwy 0:4.

Po zmianie stron na boisku zaczęły się pojawiać rezerwowe zawodniczki AZSu, jednak obraz gry nie uległ zmianie. Jedynie skuteczność wykorzystywania stwarzanych sytuacji była mniejsza. Kilkukrotnie w dogodnych sytuacjach znajdowały się: Justyna Bąk, Paulina Włodarz i Aleksandra Łagowska, lecz nie zdołały pokonać bramkarki gospodyń. Dopiero na 7 minut przed końcem spotkania, Wiktoria Porosło wykorzystała odbitą po strzale Natalii Sitarz piłkę i głową umieściła ją w siatce. To jeszcze nie był koniec bramek w tym spotkaniu. Dwie minuty później znów Wiktoria Porosło pięknym strzałem pod poprzeczkę ustaliła wynik spotkania na 0:6.

Kolejnym przeciwnikiem Jagiellonek w Pucharze Polski będzie trzecioligowa drużyna Starówki Nowy Sącz.

KS RYSY Bukowina Tatrzańska – AZS UJ Kraków 0:6 (0:4)

BRAMKI: Sitarz x 2, Porosło x 2, Bartosiewicz, Maziarz
AZS UJ: Myjak (46’ Popławska) – Łagowska, Markiewicz, Knysak, Ładocha (46’ Bąk), Adamska (60Porosło), Wilk, Bartosiewicz, Maziarz (67Pietruszka), Biskup (65Włodarz), Sitarz

źródło: www.azsujkrakow.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy