Aktualnościlista aktualności

Przegląd ligowy…

Wydarzeniem minionego weekendu był bez wątpliwości turniej Final Four ekstraligi futsalu kobiet, który rozegrano w Krakowie. Po rocznej przerwie na tron Mistrza Polski powróciły zawodniczki AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sobotę rozegrane zostały mecze półfinałowe. AZS UJ Kraków pokonał TS ROW Rybnik 2:1. Następnie Rolnik Głogówek zwyciężył z Lex Kancelaria Słomniki 4:0. W wielkim finale zabrakło dreszczyku emocji. Już po czterech minutach było 3:0 dla Jagiellonek, a po 8 z 40 minut gry na tablicy wyników widniał rezultat 5:0 i było już pewne ze mistrzostwo zdobędzie AZS UJ Kraków. To trzeci tytuł mistrzowski w historii klubu

Na kortach badmintonowych grał zespół AZS AGH w trzeciej kolejce Drużynowych Mistrzostw Polski. Po bardzo dobrych meczach zespół jest na trzeciej pozycji w tabeli ekstraklasy:
UKS Plesbad Pszczyna – AZS AGH Kraków 2-4
Sportowa Politechnika Gdańsk – AZS AGH Kraków 1-5
AZS UWM Olsztyn – AZS AGH Kraków 0-6

KOSZYKÓWKA
Rywalizowały zespoły w koszykówce. AZS PK Korona dzieki zwycięstwu z ENEĄ AZS Poznań utrzymała 3 miejsce w swojej grupie, wygrał AZS AGH.

I liga koszykówki kobiet – grupa B: AZS Politechnika Korona Kraków – Enea AZS Poznań 89:71 (23 – 26, 24 – 19, 22 – 14, 20 – 12)
I liga koszykówki mężczyzn: AZS AGH Kraków – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 67:61 (26 – 16, 15 – 16, 18 – 16, 8 – 13)

PIŁKA SIATKOWA
Zespoły AGH rozpoczęły mecze w fazie play-off ponosząc porażki u siebie. Seta przeciwnikom udało sie urwać tylko paniom:
I liga piłki siatkowej mężczyzn: AGH Kraków – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)
II liga piłki siatkowej kobiet: AGH Kraków – PLKS Pszczyna 1:3 (19:25, 16:25, 28:26, 19:25)