Aktualnościlista aktualności

Podziękowania dla medalistów Akademickich Mistrzostw Polski na UJ…

– Gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom. Jesteśmy z Was dumni. Państwa osiągnięcia sportowe, przekładają się na sukces całego uniwersytetu. Walcząc o mistrzostwo, dajecie z siebie więcej, niż jest to od Was wymagane – mówił do medalistów Akademickich Mistrzostw Polski rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas dorocznego spotkania podsumowującego zakończony sportowy rok akademicki.

W auli Collegium Novum ze studentami sportowcami spotkali się także prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec, p.o. kanclerza Monika Harpula, kwestor Teresa Kapcia, zastępca kanclerza Marek Uliński i kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ dr Dorota Palik.

– W imieniu władz rektorskich i społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie dziękuję za emocje, których nam, swoim wiernym kibicom, dostarczacie, za radość zwycięstwa oraz ogromną sportową klasę. Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów, odnoszonych dla własnej satysfakcji i dla chluby Almae Matris Cracoviensis. Niech życzliwy los sprzyja Państwu w podejmowaniu dalszych wyzwań – czytamy w liście gratulacyjnym rektora UJ skierowanym do uniwersyteckich sportowców.

– Pod względem wyników był to, jak dotąd, najlepszy rok w historii startów naszych zawodników w Akademickich Mistrzostw Polski. Uniwersytet Jagielloński zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz medalowe, 3. miejsce w typie uniwersytetów. Poprzeczka została podniesiona wysoko – powiedział prowadzący spotkanie kierownik Biura Sportu UJ Konrad Wełpa.

Listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki z rąk rektora UJ odebrali sportowcy, którzy zdobyli medale w w następujących konkurencjach:

ergometr wioślarski,
futsal kobiet,
jeździectwo,
judo mężczyzn,
karate WKF,
koszykówka mężczyzn,
narciarstwo alpejskie kobiet,
pływanie kobiet,
siatkówka plażowa mężczyzn,
snowboard kobiet,
tenis stołowy kobiet,
trójbój siłowy,
wioślarstwo mężczyzn.

W imieniu zawodników i instruktorów podziękowania złożył trener Janusz Świerczek, który podkreślił, że takie spotkania są bardzo potrzebne. Dzięki nim reprezentujący UJ sportowcy czują się zauważeni, docenieni i potrzebni. Podziękował także pracownikom obsługi administracyjnej i technicznej, dzięki, którym starty naszych zawodników mogą przebiegać w najlepszych z możliwych warunkach.

GALERIA ZDJĘĆ

źródło: http://www.uj.edu.pl – Mariusz Kopiejka
foto: Anna Wojnar

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy