Aktualnościlista aktualności

Piłkarki w bardzo mocnej grupie…

Mniej niż 80 dni pozostało do rozpoczęcia XXVIII Letniej Uniwersjady. Koreańskie Gwangju jest już prawie gotowe.

Letnia Uniwersjada 2015 będzie rozgrywana w mieście Gwangju w południowo-zachodniej części Korei. Niespełna dwumilionowe miasto przywita w lipcu najlepszych zawodników z zapowiadanych 120 krajów, którzy będą rywalizować o medale w 21 sportach.

Polska reprezentacja będzie jedną z wiekszych. Nasza ekipa ma liczyć około 250 uczestników. Biało-czerwonych flag możemy się spodziewać na arenach sportowych skoków do wody, gimnastyki sportowej, szermierki, wioślarstwa, judo, pływania, tenisa, łucznictwa, strzelectwa sportowego, badmintona, tenisa stołowego, taekwondo, lekkiej atletyki i golfa.

Jedyną grą zespołową, w której Polska wystawi swoją reprezentację, będzie kobieca piłka nożna. Nasza druzyna została rozlosowana do grupy C i będzie w niej rywalizować o awans z bardzo silnymi zespołami Brazylii, Chini oraz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Mecz Polska – Korea Płn. będzie drugim od blisko 30 lat oficjalnym spotkaniem reprezentacji obydwu krajów. Polki będą miały okazję do rewanżu za uniwersjadę w Pekinie (2001), kiedy to przegrały 1:11. Biało-czerwone poprowadzi trener reprezentacji Polski Wojciech Basiuk, a drużyna będzie w głównej mierze opierała się na obecnych kadrowiczkach. Będzie to dla nich kolejny etap przygotowań do eliminacji ME 2017.

Losowanie odbyło się podczas oficjalnego spotkania przedstawicieli uniwersjadowych misji z 51 krajów w dniach 12-14 kwietnia. Przybyli mogli zapoznać się z postępami przygotowań do uniwersjady. Koreańczycy racjonalnie gospodarują środkami i na potrzeby uniwersjady budują obiekty jedynie na zawody gimnastyczne, pływackie i piłki wodnej. 75 obiektów sportowych już istnieje i poddanych zostało jedynie odnowieniu.

źródło: www.azs.pl

ul2015-losowanie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy