Aktualnościlista aktualności

Pierwsze AMP 2021 roku za nami!

Przez ostatni weekend (29-31.01.2021 r) krakowskim halowym parkietem zawładnęły futsalistki. Mimo ciężkich warunków pandemicznych do Krakowa przyjechało 17 drużyn z południowej Polski, które walczyły o awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski. Osiem z nich dostały szansę wyjechać do Poznania na turniej finałowy, organizowany przez UAM Poznań w dn. 25-28.02.2021 r. Były to pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.

Małopolska tym razem nie była gościnna

Walka o zwycięstwo trwała do ostatniej chwili. Triumfowały zawodniczki AZS AWF Kraków. Meczem wartym uwagi był niedzielny półfinał AZS UEK z AZS UJ, który do ostatniej chwili trzymał w napięciu i ostatecznie zadecydowały rzuty karne i walkę o finał wygrała drużyna z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, która już resztkami sił później walczyła z AWF o 1 miejsce.

Po spojerzniu na klasyfikację końcową nie da się ukryć, że drużyny z Krakowa stoją na czele kobiecego futsalu. Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny z Krakowa – AWF Kraków, UEK Kraków, UJ Kraków, zaraz za podium uplasował się PWSZ Tarnów.

AWF Kraków najlepszy na południu Polski

Awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet zdobyło 8 drużyn, wg poniższej klasyfikacji,  z AZS AWF Kraków na czele!

Zawody w pandemii

Organizatorzy, tj. KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zapewnili w pełni bezpieczne warunki do przeprowadzenia zawodów – drużyny zostały podzielone na cztery grupy i dwie hale, tak by ograniczyć kontakt między zawodniczkami. Zachowano wszelkie wytyczne sanitarne od AZS i uczelni. Publiczność niestety nie miała prawa wstępu na obiekty, przez co organizator zapewnił transmisję live z fazy pucharowej.