Aktualnościlista aktualności

Niedzica 2014…

Po raz kolejny odbyło się Środowiskowe Szkolenie Kadr Kultury Fizycznej AZS Kraków. Tym razem miejscem trzydniowego szkolenia był malowniczo położony Hotel Pieniny w Niedzicy.
Miejscowość znana jest z znajdującego się tam zamku Dunajec oraz otwartej w 1997 roku zapory wraz z elektrownią wodną na rzece Dunajec dzięki czemu powstało jezioro Czorsztyńskie.
Szkolenie było połączone ze szkoleniem wolontariuszy na rzecz imprez organizowanych przez AZS Kraków oraz poszczególne Kluby Uczelniane AZS województwa małopolskiego stąd na szkoleniu pojawiło się wiele nowych twarzy. Tym razem zawitali również goście związani z Klubem Uczelnianym AZS UŚ w Cieszynie, który w tym roku obchodzi jubileusz 90-lecia.

Pierwszy dzień jak zwykle poświęcony był na integrację zespołu, wzajemną prezentację oraz przypomnienie historii Akademickiego Związku Sportowego oraz genezy jego powstania w kolebce AZS jaką jest Uniwersytet Jagielloński. Integrację grupy należy uznać za pełną bo zakończyła się wspólna wizytą w jaccuzi o godzinie… 5:30 rano.

Sobota poświęcona była głównym zajęciom szkoleniowym. W trakcie szkolenia podzielonego na dwie sesje poruszono najważniejsze sprawy dotyczące AZS. Była mowa zarówno o systemie akademickiej rywalizacji sportowej, zasadach organizacji, finansowania i rozliczania imprez sportowych jak i o współpracy KU ze Środowiskową Komisja Rewizyjną i związanych z tym obowiązkach sprawozdawczych w AZS.
Popołudnie poświęcone było na zwiedzanie zamku Dunajec oraz zwiedzanie wnętrza Zespołu Elektrowni Wodnych NIEDZICA S.A. Uczestnicy poza standardowym programem zwiedzania mieli możliwość zaglądnięcia nawet do samej sterowni, która zawiaduje pracą nie tylko elektrowni szczytowo-pompowej Niedzica, ale także zlokalizowanej poniżej zbiornika wyrównawczego elektrowni Sromowce oraz co jest chyba dla wielu ciekawostką znajdujących się w dużej odległości elektrowni w Łącznach i Smolicach na Wiśle.

Zanim uczestnicy szkolenia udali się na kolację i tradycyjne ognisko swoje prezentacje mieli przedstawiciel KU AZS Uniwersytetu Rolniczego oraz KU AZS UŚ w Cieszynie, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia i imprezy.

Ostatnie dzień szkolenia poświęcony jest jak zwykle tematowi promocji AZS i imprez organizowanych przez KU ale także na głębokiej dyskusji dotyczącej obecnych problemów Akademickiego Związku Sportowego. Dyskusja mogła by trwać nawet i dwa dni, niestety ograniczony czas szkolenia na to nie pozwalał.

Należy podkreślić, że ze szkolenia zadowoleni wrócili nie tylko młodzi działacze, ale także Ci doświadczeni. Mamy nadzieję, że idea szkoleń będzie kontynuowana, a za wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki przekazane przez Zarząd Główny AZS serdecznie dziękujemy. Jednocześnie podziękowania kierujemy na ręce kierownictwa Hotelu Pieniny za miłą atmosferę podczas szkolenia i zapraszamy kolegów z innych województw do współpracy z całym kompleksem niedzica.pl nie tylko w okresie szkoleniowym jak i w zimie z wykorzystaniem ośrodka narciarskiego Polana Sosny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy