Aktualnościlista aktualności

MP AZS 2014…

ikona_www

Za nami Mistrzostwa Polski AZS w badmintonie. Dwudniowa rywalizacja na obiektach Akademii Górniczo-Hutniczej przebiegała bardzo sprawnie pomimo, iż termin zawodów zbiegł się z meczami ligowymi sekcji wyczynowych AZS AGH. Zawody zakończyły się sporymi sukcesami zawodników ekstraklasowej sekcji badmintona AZS AGH Kraków, którzy zgarnęli większość miejsc na podium…

W grze pojedynczej kobiet najlepsza okazała się Edyta Tarasiewicz (Hubal Białystok), która w finale pokonała wielokrotną medalistkę MP AZS Dominikę Guzik-Płuchowską (AZS AGH) po trzech bardzo zaciętych setach 21-19, 27-29, 21-18. Brązowy medal trafił do Kamili Morawskiej (AZS AGH), która w półfinale przegrała ze swoją koleżanką Dominiką 11-21, 12-21 oraz do Kingi Stefańskiej (Sokół Ropczyce), która w półfinale przegrała z Tarasiewicz 10-20, 20-22.

Finał gry pojedynczej mężczyzn był wewnętrzną sprawą AZS AGH gdyż mistrz-Dariusz Janik spotkał się z uczniem-Marcinem Kalitką. Widać, że wspólne treningi przyniosły efekt bo na swojej drodze Marcin w półfinale pokonał Adama Sowę (Kolejarz Częstochowa). W tej kategorii brązowy medal trafił również do Michała Suskiego (AZS WAT Warszawa).

W finale gry podwójnej kobiet para AZS AGH Dominika Guzik-Płuchowska/Barbara Kulanty pokonała w dwóch setach do 11 parę Magdalena Gałek(Orlicz Suchedniów)/Edyta Tarasiewicz. Brązowe medale trafił do drugiej pary AZS AGH Karolina Buczyńska/Patrycja Szerszeń (na co dzień studentka UJ) oraz pary Technika Głubczyce Kinga Haracz/Justyna Pasternak (studentka krakowskiego UR).

Gra podwójna mężczyzn była miejscem rewanżów za grę pojedynczą jednakże nieco eksperymentalna para AZS AGH Maciej Piekło/Marcin Kalitka wygrała pomimo, iż w każdym ze swoich czterech spotkań rozegrali po trzy sety. W finale z parą Michał Szymoniak/Patryk Dąbrowski (obaj Hubal Białystok) 20-22, 21-9, 21-18 a w półfinale z parą Adam Sowa/Michała Suski 18-21, 25-23, 21-14. Drugi brązowy medal trafił do pary AZS AGH Dariusz Janik/Tomasz Persona (student PK).

W grze mieszanej wygrała mieszana para Justyna Pasternak/Tomasz Persona, która w finale pokonała 12-21, 21-18, 22-20 parę AZS AGH (m. in. Mistrzów Europy weteranów) Barbara Kulanty/Maciej Piekło. Brązowy medal trafił do pary Kamila Morawska/Tomasz Tomża (Plesbad Pszczyna, student AGH) i Magdaleny Gałek (Orlicz Suchedniów)/Maciej Dąbrowski (Hubal Białystok).

Nad zawodami patronat honorowy objęli:
Minister Sportu i Turystyki – Marek Biernat
Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa
Prezydent Miasta Krakowa – prof. Jacek Majchrowski
Prezes Polskiego Związku Badmintona – Marek Krajewski
Jego Magnificencja Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej – prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka

W klasyfikacji drużynowej AZS AGH jako klub zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce wyprzedzając o blisko 50 punktów AZS WAT Warszawa i o ponad sto punktów HUBAL Białystok. W klasyfikacji Uczelnianej lepszy jednak okazał się WAT Warszawa, który wyprzedził AGH Kraków i AWF Wrocław.

Punktacja klubowa:
1. AZS AGH Kraków – 128
2. AZS WAT Warszawa – 78,5
3. HUBAL Białystok – 21,5
4. KOLEJARZ Częstochowa – 17
5. Chojnik Jelenia Góra – 11
5. Technik Głubczyce – 11
7. KIKO Zamość – 8
8. Sokół Ropczyce – 7
9. Orlicz Suchedniów – 5,5
10. Aktywna Piątka – 5
11. PLESBAD Pszczyna – 4,5

Punktacja Uczelni:
1. WAT Warszawa – 33,5
2. AGH Kraków – 29,5
3. AWF Wrocław – 27,00
4. Uniwersytet Warszawski – 18,5
5. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – 11
6. Uniwersytet Opolski – 9,5
7. KUL Lublin – 8
8. SGH Warszawa – 7,5
9. WSZEiI w Lublinie – 7
10. Politechnika Krakowska – 6,5
10. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – 6,5
12. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 5,5
12. AWF Warszawa – 5,5
14. Politechnika Lubelska – 5
15. UKSW Warszawa – 4,5
16. Uniwersytet Jagielloński – 4

Organizatorami zawodów był AZS Kraków przy współpracy Klubu Uczelnianego AZS Akademii Górniczo-Hutniczej i ekstraklasowej sekcji AZS AGH Kraków.

Szczególne podziękowania kierujemy do JM Rektora AGH prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki, który udostępnił halę na zawody oraz Prezesowi KU AZS AGH, kierownictwu SWFiS AGH oraz kierownikom sekcji wyczynowych AZS AGH za dostosowanie swoich terminarzy do potrzeb rozegrania turnieju.

Komplet wyników na www.mpazs.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy