Aktualnościlista aktualności

Korona AZS PK na zapleczu ekstraklasy…

ikona_koronaazspk_www

Przez trzy dni w Poznaniu rozgrywany był finałowy turniej o awans do I ligi kobiet. Zakończył się on pomyślnie dla Korony AZS Politechniki Krakowskiej.
Krakowska drużyna rozpoczęła turniej od zwycięstwa z zespołem gospodarzy – JTS MUKS Poznań 49:46. Podopieczne trenera Andrzeja Włodarza na początku wypracowały sobie niewielką przewagę, którą utrzymały do końca, choć rywal walczył do ostatniego gwizdka.

Drugim rywalem krakowskiej drużyny była Polonia Warszawa, która pewnie wygrała 55:45 i o losach awansu decydował ostatni mecz turnieju, w którym krakowianki zmierzyły się z Hutnikiem Warszawa.Z Hutnikiem Korona przegrała w półfinale i zaczęła mecz bardzo ostrożnie.

W poczynaniach obu drużyn widać było nerwowość. Mało było skutecznych akcji, a sporo walki i rzutów wolnych. W tej wojnie nerwów lepsze okazały się koszykarki z Krakowa, które wygrały 40:36 i zapewniły sobie awans na zaplecze ekstraklasy.

W zespole Korony AZS PK grały: Dominika Majkut, Magdalena Musiał, Magdalena Grzelak-Gumula, Katarzyna Pasek, Jessica Musijowska, Katarzyna Homoncik, Magdalena Puter, Magdalena Potwora oraz Karolina Fiejdasz.

źródło: Paweł Panuś – Dziennik Polski

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy