Aktualnościlista aktualności

Jacek Kasprzyk Prezesem PZPS…

DSC0547

Jacek Kasprzyk został Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej na kadencję 2016-2020. W dzisiejszym głosowaniu Delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze PZPS uzyskał 63 głosy. Jego kontrkandydat 29.

– To najpiękniejsza chwila dla człowieka, które 40 lat temu zaczął odbijać piłkę siatkową a teraz będzie miał zaszczyt kierować związkiem siatkarskim. Będę robił wszystko, by siatkówka była sportem numer jeden w Polsce – powiedział tuż po wyborze, Jacek Kasprzyk – nowy Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jacek Kasprzyk urodził się 8 sierpnia 1962 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przygodę ze sportem rozpoczynał w wieku 6 lat od pływania, ale jego pasją były gry zespołowe. Nie od razu jednak zerwał z pływaniem, ale dodał do tego piłkę… wodną.

W I klasie technikum trafił do hali, gdzie nie rozstał się z piłką. Jednak wodną zamienił siatkową. Ten etap sportowej kariery miał miejsce w rodzinnym mieście Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie reprezentował barwy miejscowego KSZO.

W roku 1982 rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej, gdzie zdobywał zawód inżyniera elektryka, ale też nie zrezygnował ze swojej największej pasji – siatkówki reprezentując barwy uczelnianego AZS-u.

Grę w AZS Politechnika Warszawska łączył z działalnością społeczną w strukturach Akademickiego Związku Sportowego. W roku 1983 został najmłodszym prezesem klubu uczelnianego w Polsce.

Od wielu lat zasiada w najwyższych władzach AZS a od trzech kadencji pełni odpowiedzialną funkcję Skarbnika największego stowarzyszenia sportowego w Polsce.

Nieustannie związany z siatkówką.

Od 2004 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W kadencji 2004-2008 przewodniczył Sądowi Odwoławczemu. W kolejnej kadencji (2008-2012) był Przewodniczącym Wydziału dyscypliny. Ponownie wybrany przez Delegatów do Zarządu PZPS w roku 2012 wszedł do Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przez trzy lata przewodniczył także Wydziałowi Siatkówki Plażowej. W tym czasie polskie pary zdobyły 36 medali imprez międzynarodowych. Po raz pierwszy w historii aż trzy reprezentacyjne duety mają ogromną szansę by wystąpić w turnieju olimpijskim.

W ubiegłym roku został wiceprezesem PZPS ds. sportu i szkolenia i Przewodniczącym Wydziału Szkolenia. Kierując kluczowym obszarem federacji sprawił, że polska reprezentacja mężczyzn – mistrzów świata awansowała do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, a dwie polskie pary są pewne udziału w turnieju olimpijskim w siatkówce plażowej, trzecia jest tego bardzo bliska.

Jacek Kasprzyk od wielu lat jest bardzo aktywnie zaangażowany w prace w ramach Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. W roku 2005 został dyrektorem Ligi Siatkówki Kobiet, która od roku 2009 przybrała nazwę ORLEN Liga. W roku 2014 objął funkcję Wiceprezesa PLPS, a rok później został Prezesem spółki zarządzającej rozgrywkami najwyższego szczebla.

Jacek Kasprzyk jest żonaty od 28 lat z Anną, która jest architektem, absolwentką Politechniki Warszawskiej. Syn Wojciech ma 25 lat, jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku zarządzanie.

Źródło: www.pzps.pl Autor: Janusz Uznański – Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy