Aktualnościlista aktualności

Gramy na poważnie…

W hali Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej w czwartek rozpoczął się Międzynarodowy Turniej o Puchar Krakowa w koszykówce kobiet. Turniej organizowany jest dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Sportu Akademickiego UNESCO, który przypada na 20 września. Z tej okazji jako pierwsi na parkiet wyszli licealiści, którzy zmierzyli w towarzyskim spotkaniu, którego stawką było zdjęcie z zawodniczkami I ligowego gospodarza turnieju Good Lood AZS PK Kraków oraz co bardziej przyciągnęło młodych zawodników ekstraklasowego SBŚ Ostrava.

W pierwszym spotkaniu turnieju po bardzo zaciętej walce akademiczki z grodu Kraka ograły gości z Ostravy 64:59. O zwycięstwie zadecydowała bardzo dobra pierwsza kwarta wygrana 18:10 oraz zacięta walka w czwartej kwarcie wygrana 14:11.

Piątkowe spotkania otwarło starcie SBŚ Ostrava z AZS Uniwersytetem Gdańskim. Abitnie grające zawodniczki z Czech walczyły do samego końca jednakże lepsze okazały się akademiczki z Gdańska wygrywając 78:69. W kolejnym spotkaniu AZS Uniwersytet Warszawski gładko pokonał Contimax MOSiR Bochnia 86:49. Trochę zaskakująco łatwo gospodynie pokonały AZS Uniwersytet Gdański 54:35 wykazując się zwłaszcza w obronie. Nie doszło niestety do spotkania SBŚ Ostrava z AZS Uniwersytetem Warszawskim ponieważ ambitna postawa zawodniczek z Ostravy w dwóch pierwszych spotkaniach została okupiona trzema kontuzjami, które zdekompletowały zespół. W zastępstwie zawodniczek z Ostravy na parkiet wyszły rezerwy Good Lood AZS PK. W ostatnim spotkaniu drugiego dnia ŻKK Olimpia Wodzisław Ślaski mierzyło się z Contimax MOSiR Bochnia. W spotkaniu wyraźnie lepsze przez pierwsze trzy kwarty były zawodniczki z Wodzisławia by stanąć w ostatniej kwarcie i przegrać ją 0:20!. Ostateczny wynik 48:47 dla Wodzisławia nie odzwierciedla przebiegu spotkania.

W sobotę (o 10, 12, 16, 18 i 20) i niedzielę (10 i 12) kolejne spotkania turnieju na które wstęp jest wolny.

Turniej organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy Kraków przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Komplet wyników:
Good Lood AZS PK Kraków – SBŚ Ostrava 64:59 (18:10, 19:24, 13:14, 14:11)

SBŚ Ostrava – AZS Uniwersytet Gdański 69:78 (12:23, 18:20, 13:17, 26:18)

AZS Uniwersytet Warszawski – Contimax MOSiR Bochnia 86:49 (23:11, 22:8, 21:16, 20:14)

Good Lood AZS PK Kraków – AZS Uniwersytet Gdański 54:35 (17:6, 13:10, 11:9, 13:10)

ŻKK Olimpia Wodzisław Ślaski – Contimax MOSiR Bochnia 48:47 (18:6, 18:10, 12:11, 0:20)

opracowanie: Marek Szlachta