Aktualnościlista aktualności

Gospodynie najlepsze…

Zwycięstwem Good Lood AZS PK Kraków zakończył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Krakowa w koszykówce kobiet, który od czwartku trwał w Krakowie.

Bardzo emocjonujące był spotkania trzeciego i czwartego dnia. Bez niespodzianek zakończyły się spotkania ŻKK Olimpii Wodzisław Śląski z AZS Uniwersytetem Warszawskim oraz AZS Uniwersytetu Gdańskiego z Contimax MOSiR Bochnią. W obu górą były zespoły spod gryfa AZS zwyciężając odpowiednio 82:55 i 99:32.

Do bardzo ciekawego pojedynku doszło w sobotę popołudniu kiedy to w derbach AZS gospodynie podejmowały warszawianki. AZS PK prowadził po dwóch kwartach by w trzeciej zatrzymać się i przegrać 15:31. Na nic zdało się zwycięstwo w czwartej kwarcie (12:10) gdyż sumarycznie 64:70 wygrał zespół AZS UW. W kolejnym spotkaniu swoją dobą formę potwierdził AZS Uniwersytetu Gdańskiego pokonując 74:53 I-ligową Olimpię Wodzisław Śląski.

Do emocji doszło w ostatnim spotkaniu dnia gdy na parkiecie zameldowały się gospodynie z Politechniki oraz Contimax MOSiR Bochnia. Krakowianki grając w nieco odmłodzonym składzie dobrze rozpoczęły spotkanie by znowu stanąć w trzeciej kwarcie. Zespół z Bochni, prowadzony przez znanego w środowisku AZS Macieja Starowicza, zbliżył się w pewnym momencie na 7 punktów (47:40) ale nie poszedł za ciosem i po ostrej reprymendzie trenera Wojciecha Downara-Zapolskiego Good Lood odzyskał kontrolę nad meczem i wygrał 61:49.

Po sobotnich spotkaniach było wiadomo, że aby wygrać cały turniej AZS UW musi pokonać AZS UG lub AZS UG musi wygrać z AZS UW minimum 33 punktami…

Poranne spotkanie AZS Uniwersytetu Warszawskiego i AZS Uniwersytetu Gdańskiego zakończyło się wyraźnym zwycięstwem gdańszczanek (59:45) co oznaczało, że gospodynie muszą wygrać z Olimpią aby małą tabelę rozstrzygnąć na swoją korzyść…

Pierwsza piątka Good Lood AZS PK z animuszem przystąpiła do spotkania dzięki czemu po 10 minutach na tablicy widniał wynik 31:14 a po dwudziestu 51:21. Dzięki temu kibice zgromadzeni w hali PK mogli być spokojni o zwycięstwo w całym turnieju.

Puchary drużynom na podsumowanie wręczyła Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji PK Barbara Grabacka-Pietruszka, Prezes AZS Kraków Marek Szlachta oraz Wiceprezes ds. sportu AZS Kraków Daniel Bukalski.

Turniej zorganizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Komplet wyników sobota-niedziela:

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – AZS Uniwersytet Warszawski 55:82 (13:28, 19:22, 14:24, 9:8)

AZS Uniwersytet Gdański – Contimax MOSiR Bochnia 99:32 (29:11, 24:5, 25:10, 21:6)

Good Lood AZS PK Kraków – AZS Uniwersytet Warszawski 64:70 (21:17, 16:12, 15:31, 12:10)

AZS Uniwersytet Gdański – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 74:53 (21:11, 12:13, 21:18, 20:11)

Good Lood AZS PK Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 61:49 (16:10, 23:9, 8:21, 14:9)

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Uniwersytet Gdański 45:59 (11:19, 11:16, 11:11, 12:13)

Good Lood AZS PK Kraków – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 91:38 (31:14, 20:7, 27:15, 13:2)