Aktualnościlista aktualności

GALA Sportu Akademickiego za nami…

Zabawą do białego rana zakończyła się wczoraj Gala Sportu Akademickiego 2013, która w tym roku odbyła się w Lublinie. Na hali sportowej GLOBUS, która na tą noc zamieniła się w salę balową w obecności Minister Sportu i Turystyki Joanny Much, władz województwa lubelskiego i miasta Lublina podsumowano to co najważniejsze stało się w sporcie akademickim w roku akademickim 2012/2013. Podsumowano przede wszystkim Akademickie Mistrzostwa Polski ale także była chwila na podsumowanie dokonań w ramach jubileuszu 90-lecia AZS w Lublinie.

Dla sportowego środowiska małopolskiego najważniejsze było podsumowanie AMP choć nie zapomnieliśmy o jubilatach z Lublina, którym okolicznościowa paterę wręczył Prezes AZS Kraków Lech Pankiewicz.
W klasyfikacjach typów Uczelni sukcesy odnieśli:
-3 miejsce wśród Wyższych Szkół Zawodowych – AZS PWSZ Tarnów
-2 miejsce wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych – AZS UEK Kraków
-2 miejsce wśród Uczelni Wychowania Fizycznego – AZS AWF Kraków
-1 miejsce wśród Uczelni Technicznych – AZS AGH Kraków

W klasyfikacji medalowej najlepsza okazał się AZS AWF Kraków!!!

W najważniejszej klasyfikacji generalnej największy sukces odniosło AZS AGH, które po siedmiu latach dominacji Uniwersytetu Warszawskiego zajęło PIERWSZE miejsce. To wielki sukces studentów i Uczelni, która wyłożyło nie małe pieniądze na starty we wszystkich dyscyplinach. Trofea trafiły na ręce Prorektora prof. Zbigniewa Kąkola, Kierownika Działu Spraw Studenckich Tadeusza Lachowicza i Prezesa KU AZS Macieja Woźniaka. Gratulacje należą się całemu AGH.

Pozostałe miejsca małopolskich zespołów:
1. AZS AGH Kraków
11. AZS UJ Kraków
19. AZS UEK Kraków
21. AZS AWF Kraków
27. AZS PK Kraków
44. AZS PWSZ Tarnów
57. AZS UR Kraków
66. AZS KA Kraków
67. AZS UP Kraków
78. AZS CM UJ Kraków
103. AZS WSZiB Kraków
111. AZS PWSZ Nowy Sącz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy