Aktualnościlista aktualności

GALA MSA za nami…

Za nami Gala Małopolskiego Sportu Akademickiego. Po raz trzeci z rzędu władze Uczelni, Województwa Małopolskiego oraz miasta Krakowa spotkały się w sali bursztynowej Hotelu Efekt Express aby podsumować to wszystko, co najlepsze zdarzyło się w sporcie akademickim w roku akademickim 2012/2013. Przede wszystkim zaś podsumowano rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Małopolski. W 33 dyscyplinach rywalizowało 2865 studentów-sportowców z małopolskich Uczelni co dało rekordową w ostatnich latach liczbę 11743 osobostartów.

Bezapelacyjnym zwycięzcą został zespół AZS Akademii Górniczo-Hutniczej, który wygrał nie tylko klasyfikację drużynową, ale także medalową zwyciężając w 18 z 33 dyscyplin. Zwycięstwo AGH nie było niespodzianką, bo od kilku lat w tej rywalizacji liczą się zespoły AGH, AWF i UJ czasami zmieniając się tylko miejscami na podium. Ale też miłe zaskoczenia w postaci awansu niektórych zespołów w górę klasyfikacji drużynowej.

Poza podsumowaniem AMM wręczono też nagrody indywidualne. Pierwsza z nich trafiła na ręce Pana Janusza Wolfa, który w tym roku obchodził jubileusz 20-lecia pracy organizacyjnej przy Lidze Międzyuczelnianej, Małopolskiej Lidze Akademickiej i Akademickich Mistrzostwach Małopolski. Kolejno wręczono medale z okazji 60-lecia SWFiS, które Zarząd AZS Kraków na wnioski KU AZS przyznał trenerom prowadzącym w KU od wielu lat sekcje. Medale otrzymali: Jerzy Buwaj, Stanisław Cenda, Krzysztof Cięszki, Leszek Kałka, Przemysław Markowicz, Piotr Nowacki, Kazimierz Mróz i Jacek Urbanowicz.

Podziękowania trafiły też na ręce przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta w podziękowaniu za pomoc finansową przy organizacji Akademickich Mistrzostw Małopolski, Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski AZS.

GALERIA FOTO Piotra Gibasa

plakat_gala_2013_small

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy