Aktualnościlista aktualności

Gala Małopolskiego Sportu Akademickiego…

W sali bursztynowej hotelu Holiday Inn Express już po raz drugi odbyła się GALA MAŁOPOLSKIEGO SPORTU AKADEMICKIEGO, na której podsumowano to co najważniejsze w sporcie akademickim wydarzyło się w ubiegłym roku akademickim. Na uroczystość przybyli nie tylko trenerzy i zawodnicy, którzy rywalizowali na co dzień, ale także Prorektorzy Uczelni uczestniczących w Małopolskiej Lidze Akademickiej, władze Miasta Krakowa i Województwa Małopolskiego oraz kierownicy SWFiS.

W pierwszej kolejności wręczono puchary i dyplomy najlepszym trójkom w poszczególnych dyscyplinach MLA. Następnie na podium pojawili się trenerzy i zawodniczki rywalizujące w Pucharze Prezesa AZS Kraków w piłce ręcznej kobiet. Zwycięstwo przypadło AZS Akademii Wychowania Fizycznego na drugiej pozycji uplasował się zespół AZS Akademii Górniczo-Hutniczej a najniższy stopień podium przypadł AZS Uniwersytetu Ekonomicznego. Po piłce ręcznej kobiet, która od tego sezony jest już dyscypliną AMM, przyszedł czas na wyróżnienia indywidualne. Pierwsze trafiło w ręce kol. Tomasz Świderskiego za wytrwałe starty w MLA w ubiegłym sezonie w 6 dyscyplinach. Owacją na stojąco nagrodzono Małgorzatę i Ignacego Tokarz, którym za długoletnią pracę podziękował Prorektor UP prof. Jan Suchanicz. Ostatnie wyróżnienie trafiło na ręce trenera Stanisława Zaparta, który otrzymał przyznaną przez Minister Sportu i Turystyki złotą odznakę za zasługi.

Klasyfikacja medalowa to nowość w tegorocznej gali. Z 31 dyscyplin wyłoniono tych którzy najczęściej stawali na podium. Najlepszą trójkę stanowili:
1. AZS Akademii Wychowania Fizycznego 12 8 2
2. AZS Akademii Górniczo-Hutniczej 12 4 5
3. AZS Politechniki Krakowskiej 3 3 4

Na końcu wręczono puchary i dyplomy za klasyfikację generalną. Ten rok to zwycięstwo AZS AGH o 2 punkty przed AZS AWF. Kompletna tabela wyglądała następująco:

1. AZS Akademii Górniczo-Hutniczej 469
2. AZS Akademii Wychowania Fizycznego 467
3. AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego 420
4. AZS Politechniki Krakowskiej 373
5. AZS Uniwersytetu Ekonomicznego 322
6. AZS Uniwersytetu Pedagogicznego 237
7. AZS Krakowskiej Akademii 229
8. AZS Uniwersytetu Rolniczego 216
9. AZS Collegium Medicum UJ 163
10.AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie 95
11.AZS Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie 77
12.AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu 30
13.AZS Akademii Sztuk Pięknych 23
14.AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu 3

Na zakończenie wszystkich rozweselił kabaret RÓBMY SWOJE po którym przy lampce wina wszyscy wspominali miniony sezon.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy