Aktualnościlista aktualności

Debiut Anny Zapały…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W uniwersjadowych zmaganiach zadebiutowała zawodniczka AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego Anna Zapała. Grała cała pierwszą połowę. Niestety Polki przegrały 1:4 z Chinkami…

Pierwsza połowa wyglądała na bardzo wyrównaną. Akcje przenosiły się z jednej na druga stronę. Od 10 minuty można było zauważyć lekką przewagę polskiego zespołu. Ukoronowaniem tej przewagi była strzelona w 18 minucie bramka zdobyta przez Nikol Kaletkę. Do końca pierwszej połowy przeważała nasza reprezentacja nie mogąc jednak podwyższyć wyniku. W 34 minucie kontuzji kolana doznała Nicole Zając, którą musiała zmienić Dominika Dereń. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się prowadzeniem Polski 1:0 zawodniczka chińska kopnęła piłkę, która zmierzała wysoko nad polską bramkę. Lekki podmuch wiatru spowodował, że piłka opadła niefortunnie na słupek bramki strzeżonej przez Annę Palińską i odbijając się potoczyła się na środek pola karnego gdzie nieupilnowana LI Wen skierowała ją do bezradnie interweniującej polskiej bramkarki. Ze spuszczonymi głowami nasze zawodniczki schodziły do szatni.

Po przewie chińskie zawodniczki wyszły na boisko jakby nie grały pierwszej połowy. Rzuciły się z całym impetem na polski zespół. Naszym zawodniczkom jakby zabrakło tchu. Nasz zespół napór wytrwał przez 17 minut drugiej połowy kiedy to drugą bramkę dla Chin zdobyła Zhao Rong. Trener Basiuk dokonywał zmian i próbował odmienić losy meczów grając większą ilością zawodniczek w ataku. To zemściło się kontrami szczególnie z prawej strony. W 73 minucie piękne dośrodkowanie na pole karne główką wykończyła Ma Xiaoxu. Polska reprezentacja próbowała zdobyć bramkę kontaktową jednakże nadziała się na kolejną kontrę w 82 minucie po której bramkę zdobyła Lyu Yueyun. Porażka w meczu powoduje, że kolejny mecz z Brazylią będzie na wagę awansu do najlepszej 8 turnieju.

POLSKA – CHINY 4:1 (1:1)
Kaletka – Li W., Zhao R., Ma X., Lyu Y.
Polska: Palińska, Sikora, Szewczuk, Guściora, Zapała, Koch, Balcerzak, Niciński, Zając, Kaletka, Janicka oraz Dereń, Krupicz, Sobkowicz, Kurek

z Gwangju: Marek Szlachta