Aktualnościlista aktualności

Cześć Ich Pamięci!

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż w ostatnich dniach odeszli od nas ŚP Mieczysław Stefanów oraz ŚP Lech Madaliński.

ŚP Mieczysław Stefanów odszedł z naszego grona w wieku 83 lat w dniu 29 czerwca 2013 roku. Był wieloletnim Dyrektorem V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie,
wybitnym pedagogiem, cenionym wychowawcą, wielkim przyjacielem młodzieży, serdecznym Kolegą i prawym Człowiekiem.

Był także cenionym długoletnim działaczem akademickiego sportu w AZS Kraków, do końca aktywnym członkiem Koła Seniorów. Pożegnany przez Najbliższych w dniu 3 lipca 2013 r. spoczął na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Z żalem zawiadamiamy, że 12 lipca odszedł od nas Lech Madaliński, Członek Honorowy AZS. Miał 79 lat. Całe swoje życie związał z Klubem AZS Olsztyn. Od 1954 r. zawodnik sekcji lekkoatletycznej, później zaangażowany działacz i pracownik. Przez 25 lat pełnił funkcję sekretarza i wiceprezesa urzędującego Klubu. Był członkiem Zarządu Głównego AZS. Emocjonalnie bardzo związany z zawodnikami. Bardzo zaangażowany w osiąganie przez nich wysokich wyników sportowych, zarówno na arenach olimpijskich, jak na mistrzostwach świata, Europy i kraju.

Jego ukochanym miejscem był stadion lekkoatletyczny w Kortowie, a wszystkim w życiu, Klub AZS ART Olsztyn. Za działalność na rzecz sportu był wyróżniony wieloma odznakami: AZS, PZLA, PZPS, Odznaką Honorową dla Warmii i Mazur, Medalem PKOL. W 1997 r. otrzymał godność Członka Honorowego AZS. Odszedł od nas pogodny i zgodny, Człowiek wielkiego serca. Jego pożegnanie odbyło się 16 lipca 2013 r. w Bazylice Katedralnej pw. św. Jakuba a następnie spoczął na cmentarzu komunalnym w Dywitach.

Cześć Ich Pamięci!

W życzliwej pamięci zachowają Ich
Koleżanki i Koledzy braci akademickiej,
członkowie Koła Seniorów AZS Kraków
Prezes, Zarząd i Pracownicy AZS Kraków.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy