Aktualnościlista aktualności

Badmintonowe starcie…

W sobotę rano w Krakowie rozpoczną się finałowe rozgrywki Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Na kortach Akademii Górniczo-Hutniczej piętnaście najlepszych zespołów z półfinałów A i B oraz gospodarz rozpoczną zmagania o akademicki prymat w tej dyscyplinie. Złota wywalczonego rok temu w Warszawie bronić będzie zespół Uniwersytetu Opolskiego ale w turnieju jest jeszcze kilka mocnych zespołów. Do zwycięstwa w turnieju aspiruje na pewno zwycięska a północnego półfinału reprezentacja Politechniki Białostockiej. Już w pierwszej rundzie w jednej grupie spotkają się srebrny medalista sprzed roku – Uniwersytet Warszawski z brązowym – Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Bardzo dobrze w półfinale B zaprezentował się również zespół Politechniki Wrocławskiej zajmując drugie miejsce. Broni nie składa również zespół gospodarzy z AGH.

Aż cztery reprezentacje do turnieju finałowego wprowadziła Warszawa (UW, Politechnika Warszawska, AWF Warszawa i Warszawski Uniwersytet Medyczny) a trzy Wrocław (Uniwersytet Wrocławski, PWr i AWF). U boku krakowskiego AGH będzie walczył także Uniwersytet Jagielloński. Stawkę zespołów finałowych uzupełniają: Politechnika Gdańska, Politechnika Śląska Gliwice, UAM Poznań, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Oprócz klasyfikacji generalnej na zawodach rozstrzygną się równie z klasyfikacje w typach Uniwersytetów – 6 zespołów (trzy w grupie D) oraz Uczelnie Technicznych – 6 zespołów w tym cztery w grupie B!

Zawody nie mogły by się odbyć bez wsparcia finansowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Miasta Krakowa.

Wszystkich kibiców zapraszamy do hali AGH przy ul. Piastowskiej 26a w Krakowie w sobotę 23.04 od godz. 9:00. Zapraszamy również na profil wydarzenia www.facebook.com/ampbadminton.

Na zawody zaprasza Klub Uczelniany AZS Akademii Górniczo-Hutniczej, ekstraklasowa sekcja badmintona AZS AGH oraz AZS Kraków.

autor: MSz

AMP w badmintonie - FINAŁ - plakat

AMP w badmintonie – FINAŁ – plakat

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy