Aktualnościlista aktualności

Badmintonowe starcie w Krakowie…

W najbliższą sobotę o 9 rano w Krakowie uroczystym otwarciem rozpoczną się finałowe rozgrywki Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Na kortach Akademii Górniczo-Hutniczej piętnaście najlepszych zespołów z półfinałów A i B oraz gospodarz rozpoczną zmagania o akademicki prymat w tej dyscyplinie. Złota wywalczonego rok temu bronić będzie zespół Uniwersytetu Opolskiego ale w turnieju jest jeszcze kilka mocnych zespołów. Do zwycięstwa w turnieju aspiruje na pewno srebrna z ubiegłego roku reprezentacja Politechniki Białostockiej. Broni nie składa Uniwersytet Warszawski (najlepszy zespół w półfinale A) oraz brązowy medalista sprzed roku – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Pięć reprezentacji do turnieju finałowego wprowadziła Warszawa (UW, Politechnika Warszawska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, AWF Warszawa i Akademia Sztuki Wojennej) i pięć również reprezentować będzie krakowski nurt badmintona (Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska, AWF Kraków, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i gospodarz AGH). Stawkę zespołów finałowych uzupełniają: Politechnika Gdańska, UAM Poznań, Politechnika Śląska Gliwice. Oprócz klasyfikacji generalnej na zawodach rozstrzygną się równie z klasyfikacje w typach Uniwersytetów, Uczelni Technicznych i Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

Zawody nie mogły by się odbyć bez wsparcia finansowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wszystkich kibiców zapraszamy do hali AGH przy ul. Piastowskiej 26a w Krakowie w sobotę 29.04 od godz. 9:00. Zapraszamy również na profil wydarzenia www.facebook.com/ampbadminton oraz strony internetowe KU AZS AGH i AZS Kraków. Wyniki „na żywo” na www.tournamentsoftware.com. Na zawody zaprasza Klub Uczelniany AZS Akademii Górniczo-Hutniczej, ekstraklasowa sekcja badmintona AZS AGH oraz AZS Kraków.

PROGRAM:
Sobota, 29 kwietnia:
mecze grupowe: 9:30, 11:30 i 16:00
ćwierćfinały: 19:30

Niedziela, 30 kwietnia:
Półfinały: 9:00
Finały: 11:00

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy