Aktualnościlista aktualności

AZS UEK przed nowym sezonem…

Z powodu braku możliwości zabezpieczenia stabilnej sytuacji organizacyjno-finansowej Zarząd Klubu AZS UEK podjął trudną decyzję o rezygnacji z występów w I Lidze i jednoczesnym zgłoszeniu drużyny do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi.

W przyszłym sezonie w Hali Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rakowickiej będzie można zobaczyć całkowicie odmieniony zespół. Ekonomistki staną się drużyną zdecydowanie mocniej związaną z Uczelnią, a skład zespołu w większości będą stanowić studentki Uniwersytetu Ekonomicznego. Drużyna stanie się bardziej uczelniana co, mamy gorącą nadzieję, spowoduje większe zainteresowanie jej występami wśród studentów, pracowników i Władz Uniwersytetu. W maju 2014 roku AZS UEK będzie również gospodarzem Turnieju Finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, a doświadczenie nabyte na parkietach II Ligi ma przynieść efekty w postaci walki o czołowe lokaty w rozgrywkach akademickich.

Klub pragnie również zachęcić do gry w naszym zespole zawodniczki, które do tej pory nie sprecyzowały swoich planów sportowych na kolejny sezon rozgrywkowy. W tym celu 6 sierpnia o godz. 16 przeprowadzono otwarty trening dla wszystkich zainteresowanych grą w II-ligowej drużynie Uniwersytetu Ekonomicznego w sezonie 2013/2014. Testy odbyły się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 przy os. Teatralnym 35.

Trening został poprowadzony przez nowego szkoleniowca „Ekonomistek”, którym został Kacper Osuch. Zgodnie z założeniami poprowadzi on również reprezentację Uniwersytetu Ekonomicznego w rozgrywkach akademickich.

W najbliższym czasie podamy szczegółowe informacje dotyczące naboru do grup młodzieżowych, od mini siatkówki do juniorek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy