Aktualnościlista aktualności

Akademickie strzelanie po raz trzeci…

W dniach 13-17 maja 2015 roku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Choć wielu powie, że nie były to AMP-y,bo nie ma ich w oficjalnym kalendarzu AMP i lepszą nazwą były by Mistrzostwa Polski AZS to jednak spełniały one wymagania AMP-ów. Certyfikaty przynależności akademickiej
z systemu e-madzia i legitymacje ISIC-AZS to dokumenty wymagane na tych zawodach… Odbyły się po raz trzeci a organizatorami byli wspólnie: LKS Zarabie Myślenice i AZS Kraków. Bazą zawodów były Myślenice, bo tam też znajduje się gościnna dla tych zawodów strzelnica sportowa. Dla uatrakcyjnienia zawodów konkurencje pneumatyczne rozegrano w Krakowie na strzelnicy TS Wisła.

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od konkurencji kulowych z pistoletu. Na Myślenickiej strzelnicy jako pierwsi rywalizowali Panowie w konkurencji pistolet dowolny 60. Należy zauważyć, że w czołowej szóstce było czterech studentów z Krakowa w tym trzech z Politechniki Krakowskiej. Jednakże najlepszy był Przemysław Dopart [reprezentant Polski seniorów – rPs] (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) który wyprzedził Adama Dembowskiego, Jerzego Pietrzaka [reprezentant Polski juniorów – rPj] i Jana Bucia (wszyscy Politechnika Krakowska). Na szóstym miejscu uplasował się Alexander Wycisk (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). W rywalizacji Pań (pistolet sportowy 30+30) najlepsza okazała się studentka AWF Warszawa Marta Barszczak [rPj], która o 6 punktów wyprzedziła Natalię Król [rPs] i o 7 punktów Karolinę Gazdę [rPs] studiującą na WAT w Warszawie.

Kolejny dzień rywalizacji to rywalizacja w trzech postawach. W rywalizacji Pań (KSP 3×20) najlepsza okazała się studentka PWSZ Legnica, pochodząca z Tarnowa Patrycja Kubisztal [rPs], która wyprzedziła Ewelinę Cisak [rPj] z Politechniki Krakowskiej oraz Anetą Stankiewicz [rPj] z UKW Bydgoszcz, która tylko większą ilością 10 wyprzedziła Kingę Kołodziej – studentkę Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. 10-te w tej rywalizacji zajęła Elżbieta Kobyłczyk (AWF Kraków) a 11-ste Elżbieta Smolik (UEK Kraków). W konkurencji panów (PDW 3×40) najlepszy był reprezentant Polski juniorów Maciej Wojtasiak, na co dzień student WAT Warszawa zaliczając w pozycji leżącej aż trzy serie po 100 punktów, który wyprzedził Bartłomieja Rawskiego (UMCS Lublin) i Jacka Kosiora [rPs]. 6-ty w tej rywalizacji był Krzysztof Gajkowski-Wójcik(Collegium Medicum UJ), 7 Adrian Barnaś (AGH Kraków) a 8 Tadeusz Kwiecień (Politechnika Krakowska).

Najciekawsza chyba rywalizacja odbywała się w Krakowie. To tu na strzelnicy pneumatycznej został poprawiony Rekord Polski Juniorów w karabinie pneumatycznym a jego autorem jest Maciej Wojtasiak – reprezentant Polski juniorów, na co dzień student WAT Warszawa który w finale pokonał reprezentanta Polski seniorów Jacka Kosiora, studenta Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz pracownika UM Lublin Michała Szczyrka. Warto zauważyć, że w rywalizacji obecni byli też studenci z Krakowa. Na 6-tym miejscu ukończył rywalizację Krzysztof Gajkowski-Wójcik (CM UJ) a 8 w ścisłym finale był Adrian Barnaś (AGH). W konkurencji karabinu pneumatycznego Pań najlepsza okazała się Patrycja Kubisztal (PWSZ Legnica) przed Anetą Stankiewicz (UKW) Bydgoszcz i Kingą Kołodziej (UP Kraków). Na 5-tym miejscu rywalizacje ukończyła studentka Politechniki Krakowskiej Ewelina Cisak.
Jeszcze lepiej krakowscy studenci wypadli w rywalizacji pistoletu pneumatycznego mężczyzn. Najlepszy okazał się reprezentant Politechniki Krakowskiej Jerzy Pietrzak przed studentem UE Katowice Przemysławem Dopartem i kolejnym studentem krakowskiej Politechniki Janem Buciem. Piąty w ścisłym finale był Aleksander Wycisk (UE Kraków) a 7 Adam Dembowski – trzeci reprezentant Politechniki Krakowskiej. Ciekawa rywalizacja była również wśród Pań, gdyż zwycięstwo Marty Barszczak (AWF Warszawa) rozstrzygnęło się w ostatnim strzale Natalii Król (Politechnika Wrocławska) w którym trafiła tylko 6,2 i straciła przewagę wypracowaną w 19 wcześniejszych strzałach. Na trzecim miejscu uplasowała się Wioletta Pawluczek (AWF Katowice). 4-te miejsce zajęła Dominika Mędrala (UJ) a 7 Paulina Tuźnik (UJ).

Ostatni dzień rywalizacji to rywalizacja w pozycji leżącej. Jako pierwsi strzelali mężczyźni i trzecie złoto z wynikiem 595 punktów wystrzelał Maciej Wojtasiak (WAT Warszawa). Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Gajkowski-Wójcich (CM UJ) a na trzecim Bartosz Lemański (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu). Dalsze miejsca zajęli pozostali studenci krakowskich Uczelni. Odpowiednio: Barnaś Adrian (AGH) – 10 a Tadeusz Kwiecień (PK) – 11. W rywalizacji Pań bezkonkurencyjna okazała się ponownie Patrycja Kubisztal (PWSZ Legnica), która wyprzedziła Anetę Stankiewicz (UKW Bydgoszcz) i Kingę Świderską (UM Lublin). Najlepsza z krakowskich zawodniczek była Ewelina Cisak (PK) – 4 miejsce, Kinga Kołodziej (UP) zajęła 5 miejsce, Elżbieta Smolik (UEK) – 8, Elżbieta Kobyłczyk (AWF) – 9.

Klasyfikację Uczelnianą wygrała Politechnika Krakowska wyprzedzając Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Dodatkową klasyfikację klubową wygrał WKS Śląsk Wrocław przed WKS Wawel Kraków i CWKS Legia Warszawa.

Zawody odbyły się pod patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, Macieja Ostrowskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, prof. Marka Rockiego – Prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego i Tomasza Kwietnia – Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Sponsorami zawodów byli: Teekane, Hotel Park, LuX, HOFF, Heban, Ubique, Impregnaty Budowlane.pl, Magillo, Bałtyk, Libero, SportMyślenice, Vitamedica.eu.

Podziękowania należą się Hotelowi PARK w Myślenicach za miłą atmosferę oraz gospodarzom strzelnic w Myślenicach i w Krakowie. Szczególne podziękowania należy kierować do Eweliny i Jana Płaszowskiego za zaangażowanie w organizację zawodów.

FOTOGALERIA NA FB

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy