Aktualnościlista aktualności

AGH ze złotem AMP w brydżu…

Bardzo dobre wieści z Chorzowa! Krzysztof Piotrowski i Łukasz Baniak (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) wygrali turniej par podczas Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym, które odbywały się w Chorzowie. W sumie w zawodach, które organizował AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wystartowało 85 par. Drugie miejsce i srebrny medal AMP wywalczyli studenci Politechniki Wrocławskiej Wojciech Okuniewski i Arkadiusz Poziemski, a brązowy medal otrzymali Filip Parol i Krystian Bączek reprezentujący Politechnikę Warszawską.

W turnieju drużynowym trzeci zespół ALK w składzie Krzysztof Kotorowicz, Piotr Krajewski, Ewa Maksymiuk, Łukasz Witkowski i Igor Łosiewicz zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym w rywalizacji zespołów wyprzedził pierwszą drużynę AGH Kraków (Krzysztof Cetera, Michał Igła, Błażej Krawczyk i Przemysław Kurzak), a brązowy medal zdobył pierwszy zespół Uniwersytetu Szczecińskiego (Jacek Batóg, Wojciech Bondarewicz, Marcin Dziembor i Paweł Stężała).

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji uczelni uplasowała się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W klasyfikacji uczelnianej za AGH uplasowały się dwie warszawskie uczelnie – Uniwersytet Warszawski i ALK. W sumie sklasyfikowane zostały 24 uczelnie.

Impreza, której organizatorem był AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zakończyła się w sobotę. W zawodach swoich reprezentantów w Katowicach miały: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska, Politechnika Lubelska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski.

źródło: Biuro Prasowe AZS

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy