Aktualnościlista aktualności

AGH 100RK AZS przed I ligą…

W składzie na nowy sezon pozostały dwie krakowskie armaty – Patryk Łaba oraz Michał Dzierwa, którzy mocno punktowali w poprzednim sezonie. Na pozycji rozgrywającego dołączył, zdaniem Wojciecha Kaszy, bardzo perspektywiczny zawodnik z Bochni – Adam Szałański. Przyjęcie wzmocnili mający za sobą występy na parkietach I ligi – Grzegorz Szumielewicz (przez lata reprezentował Czarnych Radom, ostatnio STS Skarżysko-Kamienną) oraz Karol Galiński, dobrze znany krakowskiej publiczności, który przysporzył sporo problemów swoją grą na Akademickich Mistrzostwach Polski zespołowi AGH. Z nowych zawodników jest jeszcze uczeń SMS – Adam Smolarczyk, który leczy kontuzję i do gry zdolny będzie w przeciągu kilku miesięcy. Na atak przychodzi Krzysztof Ferek, również dobrze znany w Krakowie. To on razem z Michałem Dzierwą tworzył już parę atakujących w Wandzie Instal Kraków przed dwoma sezonami na parkietach I ligi. Środek uzupełnią Tomasz Obuchowicz z I-ligowego KPS Siedlce oraz wielki talent – Gniewomir Krupczak mający występy w III-ligowej AZS Politechnice Krakowskiej. Na libero zespół AGH 100RK AZS Kraków zakontraktował również Kamila Dembca ze Ślepska Suwałki. W drużynie z poprzedniego sezonu pozostali: Kosiek, Kowalski, Łaba, Maruszczyk, Dzierwa, Mucha, Grot oraz Luks.

Pierwszym trenerem miał być Wojciech Kasza, ale natłok obowiązków nie pozwoli mu na swobodną pracę i wyjazdy z zawodnikami. Toteż ustalono warunki współpracy i Kasza w klubie pełnił będzie rolę trenera koordynatora. Pierwszym trenerem pozostanie Jacek Litwin, drugim Krystian Bławat. Rolę statystyka w nowym sezonie powierzono Przemysławowi Płaczkowi, związanemu dotąd z kobiecą drużyną AZS UEK Kraków.

W składzie może dojść jeszcze do niewielkich roszad lub uzupełnień, natomiast trzon drużyny nie powinien się już zmienić. Miejmy nadzieje zatem, że zawodnicy, którzy w obecnym sezonie dostarczyli kibicom niezapomnianych wrażeń, w nowym sprostają wyzwaniu i z bardzo dobrej strony zaprezentują się na pierwszoligowych parkietach siatkarskich.

Skład na nowy sezon 2013/2014 przedstawia się następująco:
Rozegranie: Jakub Kosiek, Adam Szałański (poprzednio Contimax MOSiR Bochnia)
Przyjęcie: Mateusz Kowalski, Patryk Łaba, Kamil Maruszczyk, Karol Galiński (poprzednio Contimax MOSiR Bochnia), Adam Smolarczyk (poprzednio Delic-Pol Częstochowa / SMS PZPS Spała), Grzegorz Szumielewicz (poprzednio STS Skarżysko-Kamienna)
Atak: Michał Dzierwa, Krzysztof Ferek (poprzednio Czarni Radom)
Środek: Maciej Grot (prawdopodobnie), Konrad Mucha, Gniewomir Krupczak (poprzednio AZS Politechnika Krakowska), Tomasz Obuchowicz (poprzednio KPS Siedlce)
Libero: Bartosz Luks, Kamil Dembiec (poprzednio Ślepsk Suwałki)

Sztab szkoleniowy na nowy sezon 2013/2014 przedstawia się następująco:
I trener: Jacek Litwin
II trener: Krystian Bławat
Trener koordynator: Wojciech Kasza
Statystyk: Przemysław Płaczek

źródło: www.siatka.agh.edu.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy