Aktualnościlista aktualności

AGH 100RK AZS Kraków zwycięża w Miliczu…

Bez porażki, i tylko z dwoma straconymi setami rozpoczęli drogę w kierunku I ligi mężczyzn siatkarze AGH 100RK AZS Kraków. Na milickim turnieju półfinałowym nie znaleźli pogromy i wygrywając pewnie 3 spotkania awansowali do turnieju finałowego.

W ostatnim dniu turnieju półfinałowego rozgrywanego w podwrocławskim Miliczu krakowianom przyszło zmierzyć się z gospodarzami turnieju – KS Milicz. Obydwie drużyny przystępowały do tego spotkania niepokonane i obydwie miały już zapewniony awans do najważniejszej imprezy w tym sezonie.

To też atmosfera i ciężar tego spotkania był mniejszy. Ale AGH nie zamierzało odpuszczać i już w pierwszym secie postawili gospodarzom trudne warunki wygrywając go pewnie. W drugiej odsłonie zawodnicy KS Milicz, podobnie jak w dniu poprzednim z Wrześnią, zaczęli gonić wynik, dobrze blokowali i wygrali partię na przewagi.

Reprymenda trenera Litwina pomogła i kolejne dwie partie padły łupem zawodników z Małopolski, którzy wygrywając spotkanie 3:1 zapewnili sobie 1. miejsce w tym turnieju.

Już za 2 tygodnie (31.05 – 02.06) odbędzie się turniej finałowy z udziałem 4 drużyn (Kraków, Świdnik, Milicz, Tychy), z których dwie awansują bezpośrednio do I ligi mężczyzn. Gospodarza turnieju poznamy niebawem, a wybierze go w drodze konkursu ofert PZPS.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Partnerzy i sponsorzy